Opisy odcinków

Odcinek 1 ”Pilot”

Po  morskiej katastrofie, miliarder-playboy Oliver Queen zaginął i został uznany za zmarłegona pięć lat, zanim to został odnaleziony na odległej wyspie na Pacyfiku. Gdy Oliver wraca do rodzinnego Starling City, powoli łączy się ponownie z najbliższymi: jego oddaną matką Moirą, nastoletnią siostrą Theą i najlepszym przyjacielem Tommym, ale zmaga się z byłą dziewczyną Laurel Lance, która obwinia go za śmierć siostry. Oliver powraca z wieloma nowymi umiejętnościami, które nabył podczas pobytu na wyspie. Pomimo, że jest obserwowany przez swojego nowego ochroniarza, Johna Diggle, Oliverowi udaje się potajemnie utworzyć tożsamość Zielonej Strzały – mściciela, który chce naprawić krzywdy wyrządzone przez jego rodzinę i walczyć z bolączką społeczeństwa. Jako Strzała, Oliver odpokutowuje za grzechy przeszłości jego rodziny, podczas gdy on szuka osobistego odkupienia, jakiego bardzo potrzebuje.

 

Odcinek 2 „Honor thy father” (Czcij ojca swego)

KELLY HU GOŚCINNIE JAKO CHINA WHITE, CZARNY CHARAKTER Z DC COMICS – Oliver kieruje się do sądu, by uchylić swój akt zgonu. Jest mile zaskoczony, kiedy wpada na Laurel , która jest tam, by oskarżyć Martina Somersa o powiązania z chińską Triadą. Oliver rozpoznaje nazwisko Martina z dziennika swego ojca. Postanawia się nim zająć. Martin zleca Triadzie, by ta „zajęła się” Laurel. Do tego zadania posyłają swojego najlepszego najemnika Chinę White. Akcja kończy się walką pomiędzy Strzałą i Chiną White. Tymczasem Moira i Walter proszą Olivera, by ten przejął firmę.

 

 

Odcinek 3 ”Lone Gunmen” (Samotny strzelec)

DEADSHOT, ZŁOCZYŃCA Z DC COMICS BIERZE NA CELOWNIK Strzałę – Oliver jest zaskoczony, kiedy ktoś strzela i zabija jeden z jego celów, niwecząc jego plan doprowadzenia ludzi przed oblicze  sprawiedliwości bądź bezpośredniego zabicia ich; Oliver nie docenia pomocy i szuka zabójcy. Wkrótce dowiaduje się, że mężczyzna, Deadshot, bierze za cel biznesmenów, którzy planują licytować na aukcji na spółkę energetyczną i Walter  jest jednym z oferentów. Zdając sobie sprawę, że nie może jednocześnie chronić swej rodziny i zatrzymać Deadshota, Oliver prosi o pomoc detektywa Lance’a , ale jego plan ma tragiczne konsekwencje. Tymczasem Laurel i Tommy  zostali złapani w niezręcznej sytuacji przez Olivera.

 

Odcinek 4 „An Innocent Man” (Niewinny)

STRZAŁA REKRUTUJE LAUREL DO POMOCY PRZY SPRAWIE — Oliver nadal nie rozgryzł jak wrócić do łask Laurel, ale wieczór wspólnie spędzony z Theą daje mu pewną inspirację. Badając sprawę podejrzanego morderstwa, Oliver odkrywa, że niewinny człowiek, Peter Declan, został wrobiony przez jedną z osób z listy. Jako Strzała prosi Laurel o pomoc, aby dowieść niewinności Declana. W tym czasie Walter prosi swoją pracownicę, Felicity Smoak , aby przyjrzała się 2.6 milionom dolarów pobranych przez Moirę  bez jego wiedzy.

 

Odcinek 5 „Damaged” (Uszkodzony)

DEATHSTROKE, ZŁOCZYŃCA Z DC COMICS POJAWIA SIĘ NA WYSPIE WRAZ Z OLIVEREM – Po tym jak Detektyw Lance aresztuje Olivera za morderstwo, Oliver mówi Moirze, że jedynym prawnikiem, któremu pozwoli się reprezentować jest Laurel. Laurel bierze sprawę, choć musi przez to stanąc po innej stronie niż ojciec. Oliver oferuje badanie poligrafem przed detektywem Lancem, ale sytuacja robi się napięta, gdy Lance pyta go, czy ktoś inny był z nim na wyspie. W tym momencie Oliver powraca do wspomnień, z pobytu na wyspie, gdy otrzymał swoją pierwszą bliznę dzięki uprzejmości Deathstroke’a.

 

Odcinek 6 „Legacies” (Dziedzictwo)

THE ROYAL FLUSH GANG ATAKUJE STARLING CITY – Gang rabusiów bankowych, nazwany The Royal Flush Gang, napada na miejscowy bank i podczas napadu poważnie rani policjanta po służbie. Diggle mówi Oliverowi, że musi odejść od listy ojca i zacząć pomagać obywatelom Starling City. Tymczasem Tommy prosi Theę o radę w związku, ale robi się niezręcznie, kiedy ona uświadamia sobie, że chodzi mu o Laurel. Moira pyta się Olivera o wszystkie jego ostatnie zniknięcia w środku rodzinnych uroczystości.

 

Odcinek 7 „Muse of Fire” (Muza ognia)

PRZYJAZD Łowczyni DO STARLING CITY WPŁYWA NA SPRAWY OLIVERA – Oliver  spotyka tajemniczą kobietę, Helenę Bertinelli, córkę mafijnego bossa, Franka Bertinelliego, z którą może w końcu być sobą, ale szybko uświadamia sobie, że ona ukrywa niebezpieczne sekrety. Helena ma własną, osobistą misję- pragnie dokonać zemsty i Oliver zostaje wrzucony w sam środek wydarzeń. Tymczasem Tommy jest zaskoczony niefortunnym obrotem wydarzeń i zwraca się do Laurel po wsparcie.

 

Odcinek 8 „Vendetta” (Wendeta)

STRZAŁA I ŁOWCZYNI ŁĄCZĄ SIŁY – Jako Oliver (Stephen Amell) i Helena zbliżają się do siebie. Oliver trenują ją, żeby została jego sojuszniczką, a także pokazuje jej jak używać kuszy. Diggle nie pochwala decyzji Olivera- że podzielił się swoją tajemnicą z Heleną, jako, że nie jest pewien czy można jej zaufać, ale Oliver nie przejmuje się jego wątpliwościami. Poszukiwanie zemsty przez Helenę okaże się zbyt trudne dla Olivera, po tym jak ona zabija szefa Triady i rozpętuje się piekło.

 

 

 

Odcinek 9 „Year’s End” (Koniec roku)

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA W STARLING CITY – Oliver  odkrywa, że po tym, jak on i jego ojciec zaginęli, Moira  i Thea  przestały obchodzić Święta Bożego Narodzenia. Zdeterminowany, by nadrobić stracony czas i przywrócić poczucie normalności w domu Queenów, Oliver decyduje się zorganizować rodzinne przyjecie świąteczne. Tymczasem Tommy  prosi Laurel , aby spędziła z nim Święta Bożego Narodzenia, ale ona odmawia twierdząc, że w święta były także urodziny jej siostry, Sarah, i musi być z ojcem. Tommy sugeruje, że zmiana rzeczy może być najlepszym sposobem dla każdego do uzdrowienia, ale Laurel nie jest pewna czy jej ojciec jest na to gotowy. Tymczasem Diggle  mówi Oliverowi, że ktoś morduje ludzi z listy jego ojca za pomocą strzał, co sprawia, że Oliver musi stawić czoła najtrudniejszemu przeciwnikowi jak do tej pory.

 

Odcinek 10 „Burned” (Spalony)

OLIVER ODKŁADA KAPTUR NA BOK — Jego pewność jest zachwiana po porażce z  Mrocznym Łucznikiem i z tego powodu robi sobie przerwę z bycia Strzałą. Jednak kiedy Laurel dzwoni do niego prosząc go o pomoc w sprawie zbadania tajemniczej śmierci strażaka , on bez mrugnięcia okiem zgadza się, ale przez niepewność podczas walki prawie straciłby życie. Tymczasem Tommy urządza bal charytatywny, a Thea próbuje wyleczyć mamę z jej depresyjnego stanu.

 

Odcinek 11 „Trust but Verify” (Ufaj, ale weryfikuj)

TOMMY I MALCOM ODBYWAJĄ BARDZO WAŻNĄ ROZMOWĘ, A OLIVER I DIGGLE POZOSTAJĄ  W NIEZGODZIE ZE SOBĄ— Następną osobą na liście Olivera jest były oficer dowodzący Diggle’a, a zarazem mentor z Afganistanu, Ted Gaynor. Oliver podejrzewa, że Ted jest odpowiedzialny za niedawne kradzieże opancerzonych samochodów, ale Diggle broni Teda i przyjmuje posadę w jego firmie ochroniarskiej, by mieć na niego oko. Oliver zdecydował samodzielnie obserwować Teda, co doprowadziło do kłótni z Digglem. Tymczasem Thea podejrzewa, że Moira  ma romans z  Malcolmem, zaś Tommy i Laurel jedzą kolację ze starszym Merlynem, co nie kończy się dobrze.

 

Odcinek 12 „Vertigo”

SETH GABEL WYSTĄPI GOŚCINNIE W ROLI HRABIEGO, KIEDY TO THEI GROZI WIĘZIENIE — Thea ma problemy z policją po tym jak została złapana pod wpływem narkotyku o nazwie “Vertigo”. Oliver sądzi, że jedynym sposobem, aby jego siostra nie poszła za kratki, jest znalezienie dilera, człowieka o przydomku „Hrabia”. Oliver dzwoni do Mckenny Hall, jego starej miłości oraz obecnej policjantki i prosi o pomoc. Tymczasem Laurel broni Thei w sądzie, a Felicity dostarcza Oliverowi pewnych niepokojących wieści na temat jego matki.

 

Odcinek 13 „Betrayal” (Zdrada)

DAVID ANDERS  GOŚCINNIE JAKO CYRUS VANCH — Cyrus Vanch, nikczemny przestępca, który niedawno wyszedł z więzienia, zamierza zdobyć na nowo swoją pozycję w mieście. Jego pierwszym krokiem jest pozbycie się Strzały. Tymczasem Oliver pokazuje Moirze jego notes i pyta ją o nazwiska, które są w nim zawarte. Thea jest niezadowolona z tego, że zaczęła swoją praktyke u Laurel w biurze pomocy prawnej, a Detektyw Lance popełnia  śmiertelny błąd, który stawia Laurel na celowniku Vancha.

 

Odcinek 14 „The odyssey” (Odyseja)

MANU BENNETT WYSTĄPI GOŚCINNIE JAKO SLADE WILSON — Po tym jak Oliver został postrzelony, zwraca się o pomoc do  Felicity i Diggle’a. Obydwoje będą musieli połączyć siły, by uratować mu życie. Kiedy  Oliver waha się miedzy życiem a śmiercią  wraca wspomnieniami do pewnego wydarzenia na wyspie – śmiałej próby ucieczki z jego nowym kompanem Sladem Wilsonem.

 

Odcinek 15 „Dodger”

COLTON HAYNES WYSTĄPI GOŚCINNIE JAKO ROY HARPER — Felicity mówi Oliverowi, że za dużo pracuje, a wcale się nie bawi, więc Oliver zaprasza panią detektyw Mckennę Hall na randkę.  Złodziej klejnotów Dodger uderza na Starling city i bierze na cel kogoś bliskiego Oliverowi. Tymczasem podczas pracy z Laurel, Thei kradnie torebkę bardzo szybki kieszonkowiec, który nazywa się Roy Harper. Moira poczyna pewne kroki przeciwko Malcomowi.

 

Odcinek 16 „Dead to Rights”

DEADSHOT POWRACA — Oliver i Diggle dowiedzieli się, że Deadshot  wciąż żyje, a jego nowym celem jest Malcolm. Malcolm zaprosił Tommiego na imprezę, na której ma on dostać nagrodę za pracę na rzecz Starling City, jednak Tommy odmówił. Oliver zachęca swojego przyjaciela, by naprawił swoją znajomość z ojcem, póki jeszcze może. Tymczasem Oliver stara się zrównoważyć swój nowy związek z Mckenną, a obowiązkami Strzały.

 

Odcinek 17 ”The Huntress returns” (Powrót Łowczyni)

STEVE AOKI OTWIERA KLUB NOCNY OLIVIERA — Ze względu na otwarcie nowego klubu i swój związek z Mckenną, Oliver jest szczęśliwy jak nigdy dotąd. Jednak wszystko się psuje, kiedy to była Olivera Helena wraca do miasta i grozi mu zniszczeniem wszystkiego naczym mu zależy. Tymczasem, Laurel and jej ojciec zmagają się z powrotem Dinah Lance matki Laurel, która twierdzi, że ma dowód na to, że Sarah przeżyła katastrofę  Thea załatwia prace Royowi w klubie Olivera, ale on nie jest skłonny zejściu z drogi przestępczości.Oliver i Tommy są zadowoleni z tego, że udało im się zaprosić Steva Aoki, by zagrał na otwarciu ich nowego klubu o nazwie Verdant.

 

Odcinek 18 „The Salvation” (Zbawienie)

OLIVER MA ZADANIE URATOWANIE ROYA HARPERA Z RĄK MORDERCY — Zły mieszkaniec Glades, który nazywa siebie „Zbawicielem”, wyrusza porywać i zabijać tych , którzy krzywdzą jego dzielnice. Co gorsza, zamieszcza swoje morderstwa w sieci i twierdzi, że został zainspirowany działaniami Arrowa. Oliver zaskoczony tym oświadczeniem przysięga go powstrzymać, jednak kiedy zapłakana Thea  mówi mu, że Roy został porwany, jego nienawiść zbiera na sile. Laurel jest zaskoczona tym, że jej ojciec wierzy w to co powiedziała jej matka na temat ocalenia Sary. Tymczasem, Malcom mówi Moirze by znalazła człowieka odpowiedzialnego za zamach na jego osobę.

 

Odcinek 19 „Unfinished Business” (Niedokończona sprawa)

SETH GABEL (“FRINGE”) WRACA JAKO HRABIA- Kiedy młoda kobieta brutalnie umiera po imprezie w „Verdant”, Detektyw Lance i jego nowy partner Hilton, informują Olivera i Tommy’ego , że była naszprycowana narkotykiem o nazwie Vertigo. Oliver błyskawicznie składa wizytę w zakładzie psychiatrycznym, gdzie zamknięty jest The Count , ale stwierdza, że nie ma możliwości, żeby to on był za to odpowiedzialny. Jednakże, kiedy The Count ucieka, a Starling City ponownie zalewa Vertigo i fala przemocy, Oliver i Diggle  stawiają sobie za cel ponowne jego schwytanie. Po tym, jak Detektyw Lance odkrywa pogrążające dowody przeciwko Oliverowi, Tommy robi wszystko by oczyścić jego imię, a skutki jego działań, sprowadzają go na zupełnie niespodziewaną ścieżkę. Podczas wspomnień z wyspy, Oliver przypomina sobie lekcje, które nauczył go Slade  i Shado .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


dwa + = 3

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Darmowe odcinki online, opisy odcinków, napisy oraz nowości na temat serialu Arrow.